Znajdź nas na mapie

Szkolenia na podesty ruchome
i ładowarki teleskopowe

Kompleksowy kurs na podesty ruchome przejezdne i ładowarki teleskopowe + egzamin UDT Zdobądź uprawnienia ważne przez 5 lat na terenie całej Polski z opcją przedłużenia na kolejne 5 lat

Szkolenie na operatora podestów ruchomych
i ładowarki teleskopowe w Katowicach

szkolenia podesty ruchomeAA HERKULES to certyfikowany ośrodek szkoleniowy UDT-CERT z siedzibą w Katowicach. Organizujemy wysokiej jakości kursy na operatorów podestów ruchomych przejezdnych (dawniej kategorii IP) oraz operatorów ładowarek teleskopowych (dawnej kategorii I WJO). Zapraszamy na szkolenie na operatora podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych Katowice, osoby z całego śląska oraz sąsiednich województw. Kursantów zapoznajemy z obsługą i działaniem podnośników przejezdnych wolnobieżnych (podesty elektryczne, podesty spalinowe, podnośniki nożycowe, podnośniki teleskopowe i podesty przegubowe) oraz ładowarek teleskopowych JCB.

 

Cena kursu na zwyżki i ładowarki w 2024


Cena kursów na zwyżki i podesty ruchome zawiera opłatę za szkolenie oraz egzamin i pełnomocnictwo. Koszt kursu operatora podestów ruchomych przejezdnych wynosi już od 905 zł netto przy zgłoszeniu 5 lub więcej osób. W cenie zawarty jest również koszt egzaminu państwowego UDT (wg stawki) + 17 zł za pełnomocnictwo.

Cena kursu na ładowarki teleskopowe, także obejmuje szkolenie i egzamin UDT. Koszt szkolenia na ładowarki zaczyna się od 1105 zł netto (od osoby, przy zgłoszeniu 5 lub więcej osób) wraz z kosztem egzaminu wg stawki Dozoru Technicznego + 17 zł za pełnomocnictwo.

Przy grupowych zapisach w przypadku szkoleń na ładowarki i podesty ruchome cena kursu może być negocjowana. Opłaty urzędowe za egzamin i pełnomocnictwo nie są zależne od ośrodków szkoleniowych. Zachęcamy kontaktu i pytania o koszt kursu na podesty ruchome i najbliższe terminy.

 

Wymagania na podesty ruchome i ładowarki

Wymagania na podesty ruchome i ładowarki dotyczące kandydatów i przyszłych operatorów są następujące:

 1. Ukończone 18 lat (w dniu przystąpienia do egzaminu).
 2. Ukończona co najmniej szkoła podstawowa (wykształcenie podstawowe).
 3. Brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wysokości.

Niespełnienie wymagań skutkuje niedopuszczeniem do egzaminu UDT.

 

Zgłoszenie na szkolenie

Poniżej zamieszczamy dokumenty potrzebne do zgłoszenia na poszczególne szkolenia. Wnioski zgłoszeniowe należy wypełnić (tylko rubryka C) i wysłać na adres e-mail szkolenia@aaherkules.pl. Pełnomocnictwo należy dostarczyć z oryginalnym podpisem kursanta do naszej placówki osobiście lub za pośrednictwem poczty.

 

Adres naszego ośrodka szkoleniowego:

AA HERKULES - Dział Szkoleń
ul. ks. mjr. Karola Woźniaka 18
40-389 Katowice
tel. 730 690 048

 

Szkolenia na podesty ruchome i ładowarki organizujemy w trybie stacjonarnym. Kursy online nie są dostępne w naszym ośrodku (ze względu na niższy współczynnik zdawalności kursantów oraz brak możliwości przeprowadzenia zajęć praktycznych). Zapisy na kurs na podnośniki koszowe odbywają się w trybie ciągłym z opcją dołączenia do istniejących grup.

Ustal termin szkolenia na podesty ruchome lub ładowarki

Zdobądź uprawnienia, wybierając kurs na podesty ruchome. Katowice ul. Woźniaka 18 - zapraszamy!

ZADZWOŃ DO NAS

Program kursu

Program kursu na operatora podestów ruchomych obejmuje kluczowe zagadnienia takie jak: klasyfikacja urządzeń podnośnikowych, rodzaje i typy podestów, budowa podestów ruchomych, bezpieczne prace na wysokości i stateczność, obowiązki i praca operatora podestów, badania podestów ruchomych, czy uprawnienia urzędu dozoru.

Zdanie egzaminu i wydanie zaświadczenia kwalifikacyjnego w postaci karty uprawnia do eksploatacji podestów ruchomych od dnia odebrania karty.

 

Szkolenie teoretyczne i praktyczny kurs obsługi podnośników

W trakcie kursu każdy uczestnik przyswaja niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Duży nacisk kładziemy także na omówienie zasad BHP — dbamy, aby w przyszłości operator podnośnika i ładowarki teleskopowej w trakcie pracy wykonywał bezpiecznie swoje obowiązki. Szkolenia na podnośniki koszowe i ładowarki teleskopowe odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze. Dodatkowo zapewniamy catering i serwis kawowy w trakcie całego szkolenia.

Zainwestuj w swój rozwój zawodowy, skorzystaj z naszej wiedzy oraz doświadczenia. Odbądź kurs operatora zwyżek i pracuj jako operator podestów ruchomych!

 

Państwowy egzamin na podesty ruchome i ładowarki

W toku szkolenia przygotowujemy kursantów na egzamin państwowy. Dzięki naszym szkoleniom podesty ruchome obsługiwać będą sprawnie zarówno doświadczone, jak i nowe osoby w branży budowlanej. Przed egzaminem sprawdzamy dodatkowo wiedzę kursantów. Po zakończonym kursie i praktyce na podnośniku osoba przeszkolona przystępuje do egzaminu przed komisją jednostki dozoru technicznego (UDT) - egzamin ma formę pytań zamkniętych oraz sprawdzenie, czy kursant realnie na placu manewrowym potrafi obsługiwać ładowarki lub podesty ruchome wolnobieżne. Egzamin odbywa się w naszym ośrodku w Katowicach na naszych podnośnikach.

 

Wzory uprawnień UDT

Zaświadczenia potwierdzające uprawnienia na podesty ruchome wydawane są w formie plastikowych kart identyfikacyjnych w ciągu 30 dni od zdania egzaminu. Do wydania zaświadczenia kwalifikacyjnego na operatora podestów ruchomych lub operatora ładowarek teleskopowych uprawnione są dwa urzędy: Transportowy Dozór Techniczny i Urząd Dozoru Technicznego. Zaświadczenia są wzajemnie honorowane przez oba urzędy. Twoja karta zostanie wysłana na adres wskazany przez osobę zamawiającą szkolenie.

uprawnienia udt wzór karty uprawnienia tdt wzór karty

 

Czas ważności i przedłużanie uprawnień na zwyżki

Uzyskane po egzaminie kwalifikacje operatora podestów ruchomych przejezdnych i operatora ładowarek teleskopowych są ważne na terenie całego kraju przez okres 5 lat. Zgodnie z przepisami można przedłużyć uprawnienia na podesty ruchome. Przedłużenie następuje po złożeniu „wniosku o przedłużenie uprawnień” w odpowiedniej ze względu na wydanie dokumentów jednostce dozoru technicznego (UDT/TDT). Istnieje możliwość przedłużenia uprawnienia na podesty ruchome na okres dodatkowych 5 lat.

 

UWAGA! Zaświadczania kwalifikacyjne, które zostały wydane przez Urząd Dozoru Technicznego przed dniem 1 czerwca 2019 roku, tracą swoją ważność wraz z upływem 1 stycznia 2024. Wszystkie osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o przedłużenie uprawnień do użytkowania podestów ruchomych do 30 września 2023 muszą ponownie odbyć szkolenie i zdać egzamin, by uzyskać uprawnienia.

 

Podnośniki, na których będziesz mógł pracować po odbyciu kursu.

Nasze kursy na podesty ruchome odbywają się na podnośnikach nożycowych cenionych firm. Marki podestów z naszej oferty są popularne i cenione zarówno w Polsce, jak i na świecie. Kursy i uprawnienia na podesty ruchome przejezdne uprawniają do obsługi podnośników koszowych samojezdnych (na samochodach), podestów ruchomych wolnobieżnych (nożycowych, masztowych, teleskopowych) oraz zwyżek przewoźnych (na przyczepach). Zastosowanie podestów ruchomych wymaga kwalifikacji. Uprawnienia i kurs na podesty ruchome są w zasięgu ręki dzięki nam!

 

Kontakt i szczegóły

Możliwość zapisu na szkolenie na podesty ruchome oraz wszelkich dodatkowe informacje o kursie udzielają nasi specjaliści do spraw szkoleń pod numerem telefonu +48 730 690 048

 

Wnioski o uprawnienia na podesty ruchome i ładowarki

Zdobądź uprawnienia na podnośniki w AA HERKULES. Zdaj egzamin i zdobądź uprawniania w Katowicach! Odbywając szkolenie podesty ruchome staną się bezpiecznym narzędziem do prac wysokościowych — podobnie jak w wielu przeszkolonych u nas firmach. Pobierz poniższe dokumenty i złóż aplikacje do naszego ośrodka szkoleniowego, by zostać operatorem.

Szkolenia na podesty w AA HERKULES wyróżnia:
 • jedna z najwyższych zdawalności w regionie
 • wykwalifikowana kadra wykładowców z doświadczeniem
 • przyjazny sposób przekazania wiedzy teoretycznej i praktycznej
 • szkolenie i egzamin zorganizowane na tej samej maszynie
 • nowoczesna sala szkoleniowa i maszyny
Dodatkowe zalety szkoleń w naszym ośrodku to:
 • miła obsługa i atmosfera
 • minimum formalności po stronie klienta
 • status certyfikowanego ośrodka szkoleniowego UDT-CERT
 • krótki czas oczekiwania na terminy
 • konkurencyjne ceny kursów
 • kawa i posiłek w cenie

Wynajmujemy podnośniki najlepszych światowych marek:

Mapka zasięgu firmy

Śląsk
Mazowieckie
Łódzkie
Dolny Śląsk
Małopolskie
 • Śląsk

  ul. Woźniaka 18
  40-389 Katowice
  woj. śląskie

 • Mazowieckie

  ul. Żytnia 19A
  05-800 Warszawa / Pruszków
  woj. mazowieckie

 • Łódzkie

  ul. Katowicka 43
  95-030 Łódź / Rzgów
  woj. łódzkie

 • Dolny Śląsk

  ul. Świdnicka 23
  55-040 Tyniec Mały / Wrocław
  woj. dolnośląskie

 • Małopolskie

  ul. Torowa 13A
  30-435 Kraków
  woj. małopolskie